BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmaturer 14997042
nr 1499 7042
Takarmaturer
2 st. Industrilampor, Paavo Tynell, modell 2521-53, Taito 1930-tal. Gjutjärn och emaljerad skärm. Höjd: ca 92 cm. Diameter: 40 cm
Kondition: slitage, skador, lagning på en glaskupa, ett senare stag
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:29:37
2.000 kr
2.200 kr
2.800 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr